V novém roce začaly mistrovské soutěže Přeboru Prahy družstev dospělých. O umístění v Přeboru Prahy družstev starších žáků bojují i tři družstva mládeže našeho klubu.

Družstvo A dospělých bojuje v 1.třídě Přeboru Prahy ve skupině KS 1.2 PŠS. Po počátečních 5 porážkách družsvo konečně zabojovalo a zvítězilo. Se 3 body a 21.5 body na šachovnicích je tak průběžně na celkovém 10.místě ze 12.týmů. Průběžný stav je možno sledovat na webu: Soutěž « Šachový svaz České republiky (chess.cz)

Družstvo B dospělých bojuje ve 3.třídě Přeboru Prahy ve skupině KS 3.1 PŠS. Rezervní družstvo dospělých v dosavadních 5 kolech získalo 2 remizy a 3x prohrálo, na šachovnicích zároveň získalo 15,5 bodu, což jej řadí aktuálně na celkové 10. místo z 11.týmů. Průběžný stav je možno sledovat na webu: Soutěž « Šachový svaz České republiky (chess.cz)

Družstvo A mládeže se po prvotní kvalifikaci probojovala do A-skupiny Přeboru Prahy mládeže, kde se bojuje o postup do 1.Ligy mládeže. Po 4.kole získalo družstvo 1.vítězství, 2. remizy, 1.prohru a s celkovými 5 body a 13 body získanými na šachovnicích je na celkovém 4.místě. V soutěži zbývá odehrát poslední 3.kola ve dnech 20. a 21.4.2024. I při vítězných posledních třech kolech však již titul Přeborníka Prahy a postup do 1.Ligy mládeže však bohužel již vybojovat toto družstvo nemůže. Hekým výsledkem však bude i medailové umístění do 3.místa. Průběžné výsledky možno sledovat na webu: Chess-Results Server Chess-results.com – Přebor Prahy družstev mládeže 2023-2024 Finále A (KP PŠS)

Družstvo B mládeže se po prvotní kvalifikaci probojovala do B-skupiny Přeboru Prahy mládeže, kde se bojuje o celkové 9. – 18.místo Přeboru Prahy mládeže. Po 4.kole získalo družstvo 2.vítězství a 2.prohry a s celkovými 6 body a 13,5 body získanými na šachovnicích je na celkovém 4.místě. V soutěži zbývá odehrát poslední 3.kola ve dnech 20. a 21.4.2024. Rezervní družstvo mládeže dádvá možnost zejména mladším hráčům ŠK Smíchov, aby hráli mistrovské soutěže ve vážném tempu a co nejlepší umístění na 9.-11.místě tak bude pro toto družstvo slušným výsledkem. Průběžné výsledky možno sledovat na webu: Chess-Results Server Chess-results.com – Přebor Prahy družstev mládeže 2023-2024 Finále B (KS PŠS)

Družstvo C mládeže. Pro hráče mládeže ročníků 2007, kteří již bohužel nemohou nastoupit v postupové soutěži Přeboru Prahy družstev SŽ, byla vytvořena soutěž Přeboru Prahy mládeže 4-členných družstev, do které nastoupilo i naše družstvo starších hráčů – ročníků narození 2007, doplněné o hráče mladších žáků. Toto družstvo je po odehraných 6.kolech na celkovém 5.místě ze 16.přihlášených týmů. Družstvo v odehraných 6.kolech získalo 10 bodů za 3 výhry, 1 remizu a 2. porážky s celkově získanými 13,5 body na šachovnicích. V této soutěži zbývá odehrát také 3. utkání ve dnech 20.4.2024. Družstvo má určitě možnost zabojovat o medailové umístění. Průběžné výsledky možno sledovat na webu: Chess-Results Server Chess-results.com – Přebor Prahy družstev mládeže – Finále C_2023/2024